27 28 29 30

U14: Z DRUGIM MESTOM ODPRLI SEZONO 2017/18

Avtor: MV
Torek, 12. september 2017

Od 8. do 10.9. se je selekcija U14 udeležila tradicionalnega turnirja v Mariboru, kjer so nastopile ekipe HK Triglav, HK Slavija junior, HC Graz 99, dve moštvi Vienna Capitals iz Dunaja in domači hokejisti HDK Maribor.

Orli so na prvi tekmi sicer premagali ekipo z Gradca  z izidom 8:4. Vendar pa so uspeli streti odpor Gradca šele v zadnji tretjini saj sta se prva  in druga tretjina končali z 2:2 ter 4:4. Triglav je tako vknjižil prvi dve točki na turnirju.

V soboto zjutraj ob ne ravno hokejski 8. Uri, sta palice prekrižali moštvi Zaloške Slavije in Triglava na tekmi, ki je resnično navdušila z izredno dobro in kombinatorno igro Orlov. Proti takšni igri Triglavanov, Založani enostavno niso imeli možnosti kljub temu, da tudi oni niso igrali slabo. Za končnih »zgolj« 5:1 v korist Gorenjcev, se lahko igralci Slavije junior zahvalijo predvsem svojemu vratarju.

Na drugi sobotni tekmi, smo bili priča precej drugačni igri, proti nevarnemu moštvu domačega Maribora. V prvi tretjini so Mariborčani imeli več od igre, medtem, ko je moštvo Triglava delovalo kar nekako zaspano in na trenutke tudi panično v obrambi. Rezultat takšne igre ni mogel biti nič drugačen, kot pa zasluženo vodstvo Maribora z 1:0. V drugi tretjini ni bilo vsaj v prvih minutah nič bolje in navijači smo se že spraševali ali igra isto moštvo, katero je pred tem nadigralo nasprotnika. Vendar pa je bolj ko je šla tretjina h koncu, tudi Triglav začel kazati zobe in nekajkrat resno zapretil, vendar smo morali počakati na predzadnjo minuto druge tretjine, da so Orli po lepi kombinaciji vendarle matirali vratarja domačih. V tretji tretjini je Triglav hitro povedel in od takrat se je igrala drugačna tekma. Maribor je poskušal s pritiskom na vrata Triglava, kjer pa se ni pustil motiti vratar Urban Hafner, ki ni dopuščal nobenih možnosti napadalcem Maribora. Medtem  pa je Triglav z hitro in predvsem učinkovito igro v kratkem času še trikrat matiral Vratarja Maribora in z končnih 5:1 vpisal nov par točk.

Nedelja nikakor ni bil Triglavov dan, saj so na prvi tekmi začeli slabo in na trenutke s prav neverjetnimi napakami dopustili, da so se igralci Dunaja sprehajali pred vrati Urbana Hafnerja. Nekaj takih napak in  slabših posredovanj je pomenilo, da so zaostajali s 3:0  že na sredi prve tretjine. Niti trenerjevih pol minute odmora ni pomagalo, saj so kmalu dobili še 4. Zadetek. Očitno so potrebovali še nekaj dodatnih besed trenerja Jureta Kozjeka med odmorom, saj so iz garderobe prišli popolnoma prerojeni. Fantje so poskusili nemogoče in začeli loviti velik zaostanek. V tem delu gre predvsem pohvaliti borbenost in željo, da se igrati hokej ni pozabilo in da se da obrniti tekmo v svoj prid, žal pa enostavno noge niso več ubogale, tudi če je srce še hotelo. Končnih 8:4 za Dunaj je bilo na koncu vendarle zasluženih.

Na zadnji tekmi z B moštvom Dunaja Triglav ni imel težav, hitro so povedli in držali ugoden rezultat. Brez večjega naprezanja so tekmo zaključili v svoj prid z rezultatom 7:2.

Tako je triglav z osvojenimi 8 točkami zasedel drugo mesto na turnirju. Fantom gredo pohvale za borbeno igro, nagrado za najkoristnejšega igralca turnirja pa je dobil Žiga Arh. Triglav je najbolj navdušil na tekmi s Slavijo junior, ki v sredo, 13.9.2017,  prihaja na tekmo prvega kroga državnega prvenstva, v dvorano Zlato polje. Držimo pesti, da se bodo Orli tudi tokrat pokazal v podobni luči.

sponzorji

Napovedujemo

VPIS NOVIH ČLANOV

Pred vrati je nova hokejska sezona in s tem tudi nova priložnost vpisa otrok v našo šolo hokeja. K vpisu vabimo otroke letnika 2010 in mlajše, pa tudi starejše (do 9 let) s predznanjem drsanja ali rolanja. Pri članicah starost ni omejena. Prvi mesec treninga je brezplačen, prav tako brezplačna je tudi hokejska oprema!

Pridružite se nam!

Twitter

YouTube

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.