U16: Domača zmaga v derbiju začelja

26.11.2018

Za grenki poraz iz Maribora konec septembra so se Kranjčani v soboto oddolžili v primerni meri in tako prehiteli svoje neposredne tekmece. Prva tretjina je bila po priložnostih precej izenačena, zaznamovalo jo je sedem malih kazni ter ena disciplinska, večinoma domače, ter mariborski gol ob igri z igralcem več. Kljub temu, da so domači zaradi kazni igre ostali brez prvega strelca N. Burgarja, se niso dali zmesti, saj je A. Kepic izenačil v igri z igralcem manj v 23. minuti, nato pa je še zadel v igri z igralcem več v 31. minuti, v 38. minuti pa je M. Jazbec še tretjič zatresel štajersko mrežo. Domači so celo drugo tretjino dominirali, edina mala kazen pa je šla  na račun Lisjakov. V zadnji tretjini smo videli spet bolj izenačeno igro. Čeprav je kar 12 minut eno ali drugo moštvo igralo z igralcem manj, pa so gostje v 50. minuti znižali zaostanek v situaciji 5:5. Ob koncu s poskušali še brez vratarja, a vse tri točke so  kljub temu ostale v Kranju.