DOBER ODPOR MARIBORČANOV

26.10.2017

Dober odpor so Mariborčani nudili favoriziranim Gorenjcem, ki so tekmo vzeli na preveč lahek način. Verjetno je temu sicer botrovalo stanje na lestvici lig IHL in DP, a pravega opravičila vseeno ne bi smelo biti, potrebno pa je vendarle vedeti, da je pri Kranjčanih zaradi poškodb ali drugih obveznosti manjkalo kar šest igralcev.

Prvi del so tako domačini presenetljivo a zasluženo dobili, z dvema hitrima zadetkoma v začetku tekme. Orli so sicer kmalu znižali, a do konca tretjine se izid ni spremenil in na počitek so lisjaki odšli z vodstvom 2:1.

Najbrž so besede glavnega trenerja Gorazda Drinovca v garderobi pomagale, da so Triglavani v nadaljevanju tekme vendarle pričeli igrati, kot smo od njih pričakovali in posledično tudi zadevati tako, da sta obe nadaljni tretjini minili v njihovi premoči, o čemer priča tudi končno razmerje v strelih 20:44.

V soboto čaka naše fante dolgo potovanje v Beograd, kjer pa verjamemo, da bo pristop v tekmo drugačen že ob prvem buliju.