IHL: PRVA POLFINALNA ZMAGA

15.03.2018

Medtem ko so kranjski mladinci že zaključili polfinale v IHL, so ga člani s prvo tekmo in zmago šele začeli. V goste so prišli igralci zagrebškega Medveščaka, ki so se predstavili kot trda in kompaktna ekipa.

Prva tretjina je tako strelsko (10:17) minila celo v rahli premoči gostov, rezultatsko pa so jo dobili domači, ko so v 6. minuti srečanja izkoristili igro z igralcem več.

V drugem delu so Orli zaigrali bolje, vodstvo so povišali še za en zadetek, tudi strelsko statistiko pa so v tem delu dobili v svojo korist z 13:8.

V zadnji tretjini so dokončno strli odpor Medveščaka, gostje so sicer dosegli častni zadetek, kaj več pa jim ob odličnem Žanu Usu ni uspelo medtem, ko so Kranjčani s tremi zadetki potrdili zanesljivo zmago.

Druga tekma bo na zagrebškem Velesejmu v soboto, 17.3.2018 ob 17.30 uri, moštvi pa igrata na dve zmagi.

HK TRIGLAV : KHL MEDVEŠČAK 5:1 (1:0, 1:0, 3:1) - 1:0 v zmagah - KLIK

V drugem polfinalu so Celjani presenetili Crveno Zvezdo v Beogradu z 2:3.