IHL: VISOKA ZMAGA ZA POTRDITEV VODSTVA

15.01.2018

V soboto zvečer, se je obetal pravi derbi za vrh lestvice IHL, med vodilnimi Kranjčani in drugouvrščenimi Celjani, ki bi z zmago po rednem delu skočili na sam vrh.

Gostje so sicer v Kranj prispeli nekoliko oslabljeni in predvsem s kratko klopjo zgolj 12-ih igralcev in dvema vratarjema. Kljub temu smo gledali zanimiv in napet boj, v igri so imeli sicer posest ploščka in več priložnosti Triglavani, rezultat pa je bil v 33. minuti še na strani gostov, ki so vodili z 2:3. Do konca te druge tretjine, so nato orli s tremi zadetki rezultat preobrnili v svojo korist, svoje delo pa dokončali v zadnji, ko so Celjanom dokončno pošle moči, kar so domačini s pridom izkoristili in do vrha napolnili mrežo gostov.

V ponedeljek je na sporedu druga četrtfinalna tekma za državno prvenstvo, kjer Triglav brani vodstvo iz Zaloga z 0:8.

IHL se nadaljuje v soboto, orli pa odhajajo na gostovanje v Beograd k Crveni zvezdi.

HK TRIGLAV : HK ECE CELJE 12:4 (2:1, 3:2, 7:1)