ČLANICE: PRIIGRALE TOČKO

13.03.2016

Še zadnjič v sezoni domačega tekmovanja sta se pomerili ekipi, ki sta s skupnim moštvom osvojili naslov prvakinj mednarodne lige. Orlice, ki so si že pred tem srečanjem zagotovile mesto podprvakinj in s tem srebrne medalje, so tokrat iztržile točko. Priložnost so imele tudi za več kot to, saj so bile večjidel tekme boljše nasprotnice.

Tekmo so bolje začele Triglavanke, ki so z zadetkoma Tamare Svetina in Irene Kraner koncem prve tretjine, povedle 0:2. Domače so v drugi tretjini tretjini izenačile, a je Julija Blazinšek hitro priigrala novo prednost.  Domače so sredi zadnje tretjine izenačile, Urša Pazlar pa je le nekaj sekund kasneje zadela za novo vodstvo. Dobro minuto pred koncem so gostiteljice priigrale podaljšek, v katerem se sekundo pred iztekom tega prvič na tekmi zadele za vodstvo in tudi zmago.

Pred Orlicami sta po razporedu še dve tekmi z mariborskimi lisičkami, ki so si že priigrale naslov prvakinj.

HK OLIMPIJA - HK TRIGLAV 5:4 OT (0:2, 2:1, 2:1; 1:0)

Zalog, Ledena dvorana
sodnika: Miklič, Javornik

Strelke: 0:1 Svetina (Strniša, Kraner; 19.), 0:2 Kraner (Strniša; 20.), 1:2 E.Dukarič (31.), 2:2 Mole (Biščak, Prebil; 34.), 2:3 Blazinšek (Povšnar, Jurajevčič-Šlibar; 35.), 3:3 E.Dukarič (Lončar; 50.), 3:4 Pazlar (Blazinšek; 50.), 4:4 E.Dukarič (Lončar; 59.), 5:4 Lončar (E.Dukarič; 65.)

Streli na vrata: Olimpija 39 (10,14,12;5), Triglav 53 (17,11,20;5)
Izključitve: Olimpija 4 (0,0,4;0), Triglav 6 (4,0,2;0)

HK Triglav: Globočnik, Povšnar; Beribak, Blazinšek, Duh, Kraner, Pazlar, Jurajevčič Šlibar, Svetina, Strniša, Glavič, Mohorč. Trener: Gregor Kranjc