DEBL: ORLICE V POLFINALU POVEDLE

02.02.2014

V izredno napetem srečanju, v katerem so domače po prvi tretjine vodile že 4:1, so kranjske hokejistke povedle v zmagah.

Glede na pomembnost tekme, se je le ta začela dokaj nervozno in že v prvi minuti so gostje prešle v prednost igralke več. A k sreči domačega občinstva se rezultat med obleganjem domačih vrat ni spremenil, kar pa pri drugi izključitvi ni moč dejati. Tako gostje povedejo z 0:1. Gol je prebudil domačinke in orlice so prevzele vajeti ter po pol minute na podajo Urše Pazlar izenači Špela Hafner. Isti igralki v 15. minuti poskrbita za vodstvo z 2:1 in kot podajalki v 17. minuti sodelujeta pri tretje golu katerega strelka je bila Mojca Duh. Do konca tretjine orlice zadanejo še enkrat, tokrat na podajo Irene Kraner z igralko več zadane Nadja Vakaričič. Po lepem vodstvu so se domače igralke nekoliko sprostile, kar pa so gostje znale izkoristiti in v razmaku 3 minut znižati le na gol razlike. Sredi zadnje tretjine z dvema igralkma več na podajo Nadje Vakaričič ponovno zadane Mojca Duh za +2. Za razburljivejšo končnico poskrbijo gostje z novim zadetkom in znižanim rezultatom na 5:4. Dve minuti pred koncem se gostje odločijo vzeti vratarko iz vrat, kar se jim slabo minuto kasneje obrestuje in izenačijo na 5:5. Do konca tretine in med petminutnim podalškom nismo videli zadetkov, tako da je srečanje odločilo streljanje kazenskih strelov. V četrtem poskusu je veselje na tribune prinesla Špela Hafner.

HK TRIGLAV - GIPSY GIRLS BELJAK 5:6 PS (4:1, 0:2, 1:2, 0:0, 1:0)