DEBL: V POLFINALU POVEDLE

30.01.2016

V prvi tekmi polfinala lige DEBL je slovenska zasedba, zmagovalka Zahodne skupine, na Dunaju premagala drugouvrščeno ekipo Vzhodne, WE-V Flyers in povedla. Za finale potrebuje še eno zmago.

Slovenke, kiso bile aktivnejše skozi celotno srečanje, so z zadetkoma Sare Confidenti in Urše Pazlar v zadnji tretjini povedle 0:2, domače pa so, tudi ob vrsti izključitev gostij v drugi in tretji tretjini, v zadnjih minutah izid uspele izenačiti. Tik pred zaključnem pisku podaljška, v katerem so bile naše boljše, je zmagoviti zadetek modrozelenih v drugo dosegla Confidentijeva. Za napredovanje v finale, kjer bodo tekmice najverjetneje Madžarke iz KHM Budimpešta II, potrebujejo še eno zmago, tekma pa bo čez teden v Ljubljani.

WE-V FLYERS DUNAJ - TRIGLAV OLIMPIJA 2:3 OT (0:0, 0:0, 2:2; 0:1) - 0:1 v zmagah

Dunaj, Dvorana Albert Shultz

Strelke: 0:1 Confidenti S (Merc; 46.), 0:2 Pazlar (Confidenti S., Usnik; 52.), 1:2 Valkova (Gabrel, 58.)/PP1, 2:2 Trejbal (Valkova; 59.), 2:3 Confidenti S. (65.)

Streli na vrata: Flyers 21 (7,6,8;0), Triglav Olimpija 38 (12,11,10;5)

Izključitve: Flyers 14 +10 [Gajdosova] (4,6,4;10), Triglav Olimpija 20 +10 [Pazlar] +10 [Kraner]  (4,26,10;0)

Triglav Olimpija: Confidenti I., Globočnik; Zimšek, Bučar, Confidenti S., Kraner, Dukarič E; Lončar, Mrak, Merc, Pazlar, Usnik; Strniša. Trener: Boštjan Kos