DPS: TUDI ORLICE S TOČKO Z GOSTOVANJA

29.12.2013

Orlice so v Maribor odšle zelo oslabljene, tako da je, da so tekmo sploh lahko odigrale, dres morala obleči tudi druga vratarka, vendar na srečo tudi lisičke niso bile v polni postavi. Orlice so prve povedle, ko so za 1:0 so igralke potrebovale le 9 sekund igre z igralko več, strelka pa Irena Kraner. V drugi tretjini sta na sceno stopila domača sodnika, sledila je izključitev orlice in izenačenje na 1:1. A so se Triglavanke hitro vrnile in samo tri minute pozneje Kranerjeva  doseže drugi zadetek in orlice zopet povedejo. Le pol minute zatem sledi velika napaka orlic, ki jo domače izkoristijo za izenačneje 2:2 ter dve minuti zatem tudi za prvo vodstvo s 3:2. Toda gorenjska trma se je zopet obrestovala, saj so orlice zadetek za izenačenje na 3 potrebovale zgolj 12 sekund, strelka pa Patricija Beribak. V zadnji tretjini so orlice povsem nadigrale lisičke vendar zadetka niso mogle doseči, medtem pa so se domače kar dvakrat znašle same iz oči v oči z Jeršinovo, vendar jo niso uspele premagati. V podaljšku se je videlo da lisičke igrajo na kazenske strele, kjer so računali na odlično Confidentijevo. V četrti seriji teh je tudi padla končna odločitev in zmaga je za novoletno rajanje ostala doma. Toda tudi orlice lahko rajajo, saj tako oslabljene letos še niso igrale, točka pa tako igralkam kot vodstvu pomeni kot zmaga. Dekleta so, še posebej pri izključitvah, dihala na škrge, a je tokrat zmagal borbeni duh, ki ga večkrat pogrešamo pri kranjskih ekipah, in ponos nositi na dresu orla, zato si tokrat maloštevilčna ekipa orlic zasluži veliko priznanje.

Vsem ekipam HK Triglav, upravi kluba, navijačem in sponzorjem orlice želijo srečno, uspešno ter predvsem zdravo 2014.

HDK MARIBOR - HK TRIGLAV 4:3 PS (0:1, 3:2, 0:0, 0:0, 1:0)