ORLICE Z ZMAGO DO SREBRA DPS

23.02.2015

V zadnji tekmi državnega prvenstva so orlice doma premagale vodilne mariborske lisičke in si za končno 2. mesto  že priigrale srebrne medalje.

Čeprav nekolikanj oslabljene, so orlice optimistično pričakale vodilne lisičke, katere so letos enkrat, takrat po izvajanju kazenskih strelov, že premagale. V izenačeni prvi tretjini zadetkov ni bilo, se je pa igra bolj razživela v drugi, v kateri so domače prevladovale. Triglavanke so povedle že v prvi minuti nadaljevanja, ko je številčno premoč izkoristila Špela Hafner, poltretjo minuto kasneje pa je Pia Strniša povišala prednost na 2:0. V nadaljevanju so si orlice privoščile kar osem kazenskih minut, a so se znale ubraniti in zadržati prednost do konca tretjine. V zadnji so gostje v začetku tretjine znižale zaostanek, Mojca Duh pa je v 47. znova povišala prednost na +2. Mariborčanke so v zadnjih sekundah tekme izkoristile prednost dveh igralk na ledu in znižale na končnih 3:2.

Triglavanke, sicer branilka naslova, so si s četrto zmago, prvo po rednem delu, v letošnjem državnem prvenstvu tako že priigrale 2. mesto in s tem srebne medalje.

HK TRIGLAV - HDK MARIBOR 3:2 (0:0,2:0,1:2)