1. TEKMA MLADINSKEGA FINALA: OLIMPIJA POVEDLA, V TOREK V KRANJU ZA IZENAČENJE

18.03.2012

V ljubljanski hali Tivoli je bila danes odigrana prva tekma mladinskega finala med Olimpijo in Triglavom. Nekoliko boljši so bili domači hokejisti, ki so slavili s 4:0, dva zadetka pa so dosegli v samem zaključku srečanja. Orli imajo priložnost poravnati izid v zmagah že v torek, ko se serija seli v Kranj.

V prvi tretjini sta bili moštvi enakovredni in nekajkrat zapretili, pri Kranjčanih Čimžar in Grošelj, vendar sta bila vratarja na mestu. Domači so v 15. minuti izkoristili številčno prednost in povedli, strelec pa je bil Bernik. Triglav je imel v zaključku tretjine pol minute prednost dveh hokejistov na ledu, a si namesto priložnosti za izenačneje privoščil izključitev. Prva polovica druge tretjine je pripadla domačim, vendar so ploščki po njihovih strelih končali pri Alešu Trobcu. Drugi del tretjine so bolje odigrali tudi Triglavani in s streli Čimžarja in dvakrat Pezdevška preverjali razpoloženost domačega vratarja.  Do spremembe rezultat ni prišlo in po dveh tretjinajh ostaja nogometni izid. V zadnji tretjini so prvi zapretili domači, kmalu pa se je priložnost v protinapadu ponudila Korparju, ki pa je ni izkoristil. V naslednji minuti so domači z drugim zadetkom Bernika povišali vodstvo in tudi v nadaljevanju imeli nekaj več od igre, spremembo izida pa je vselej preprečil Trobec. Ta je klonil v 59., ko ga je premagal Humar, četrti zadetek pa so hokejisti Olimpije dosegli na prazna vrata.

HK OLIMPIJA – HK TRIGLAV4:0 (1:0,0:0,3:0) – 1:0 v zmagah