MLADINCI TRIGLAVA V FINALU

Triglav izločil Jeseničane

15.03.2012

Mladinci Triglava so se s še drugo polfinalno zmago na Jesenicah, uvrstili v veliko finale, kjer se bodo pomerili z Olimpijo. Nocojšnjo tekmo so uspešno zaključili v 86. minuti, ko je iz dosojenega kazenskega strela zmagovalca odločil Tadej Čimžar. Bravo, orli!

3. tekma: HD mladi Jesenice – HK Triglav 2:3 OT (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1); strelci: Pugelj, Grošelj, Čimžar
2. tekma: HK Triglav – HD mladi Jesenice 1:2 (0:0, 1:0, 0:2); strelec: Mauko
1. tekma: HD mladi Jesenice – HK Triglav 1:2 OT (0:0, 0:1, 1:0, 0:1); strelec: Čimžar 2

Tekmeca sta se v polfinalu, v katerem so imeli Jeseničani prednost domačega igrišča, prvič pomerila v nedeljo. Po podaljšku, ki je odločil zmagovalca obeh srečanj na Jesenicah, so slavili Triglavani, ki so bili boljši tekmec skozi vse srečanje. Na drugem, torkovem, srečanju v Kranju je bilo tako pričakovati napredovanje orlov, a so se takrat veselili gostje, ki so pobudo prevzeli šele v zadnji tretjini tekme in jo z zadetkoma odločili v svojo korist. Nizka izida obeh srečanj sta bila dobra popotnica za današnje tretje in odločilno srečanje na Jesenicah. Na tem so prvi povedli domači, a so orli v začetku druge tretjine z zadetkom Puglja izenačili. Domači so tik zatem ponovno ušli, orli pa so uspeli izenačiti šele v prvih minutah zadnje tretjine, ko je bil uspešen Grošelj. Do konca srečanja so bili Triglavani znova boljši nasprotnik (strelski dvoboj so dobili 55:32), a zadetka ni bilo, zato je bil na vrsti podaljšek. V tem so domači imeli priložnost za zmago, vendar so zastreljali kazenski strel. V drugem podaljšku je bil po prekršku kazenski strel dosojen v korist Triglava, katerega je Čimžar suvereno izvedel in moštvu priigral uvrstitev v finale.