U18 FINALE: JESENIČANI POVEDLI

21.03.2018

V prvi tekmi finala mladincev lige IHL in DP, sta se pomerili naujspešnejši ekipi rednega dela prvenstva. Kot zanimivost naj omenimo, da sta se moštvi letos že pomerili štirikrat, vedno pa so slavili gostje.

Tokrat so bili v prvi tretjini domačini veliko boljši tekmec, Kranjčani pa so sicer v redkih poizkusih nevarno ogrožali domača vrata, a po 20-ih minutah igre je na semaforju še vedno pisalo 0:0.

V nadaljevanju so sicer najprej zadeli Jeseničani, a so Triglavani kmalu izenačili in do konca tretjine smo gledali zanimivo in izenačeno tekmo, v kateri pa so domačini izkoristili še dve napaki v obrambnih nalogah gostov in povedli s 3:1.

V zadnji tretjini so orli še bolj pritisnili, a nova napaka branilcev je pomenila povišanje vodstva železarjev, na drugi strani pa napadalci niso zmogli več kot enkrat premagati domačega vratarja, za končnih 4:2.

Druga tekma bo v četrtek, 22.3.2018 ob 18.00 v Kranju, moštvi pa igrata na dve zmagi.

HD HIDRIA JESENICE : HK TRIGLAV 4:2 (0:0, 3:1, 1:1) - 1:0 v zmagah - KLIK