U18: GLADKO DO TRETJE LETOŠNJE ZMAGE

24.11.2016

Triglavani so tretjič letos lahko tekmo DP mladincev odigrali v polni postavi in dosegli tudi tretjo zmago. Zaradi prekrivanja tekem v ligi EBYSL je to bolj redkost kot pravilo, zato je dobro vsako tako priložnost izkoristiti za pregled pripravljenosti in uigranosti ekipe do 18 let, katere končnica se sicer prične šele v začetku marca 2017. Prav zaradi specifičnosti pravila letošnje končnice v U18 (najboljše slovensko moštvo po rednem delu, je že avtomatsko v finalu), vsak klub po svoje kombinira in taktizira z uvrstitvijo po rednem delu. Jeseničani so se očitno odločili, da bodo redni del odigrali brez svojih fantov, ki sicer redno igrajo v ligi EBYSL, kar je pomenilo, da bomo gledali boj dveh neenakovrednh ekip.

Kljub temu gostom ne moremo očitati borbenosti, še posebno je potrebno pohvaliti njihovega vratarja Nejca Žagarja, ki je imel polne roke dela, pa ga kljub temu opravil odlično.

Dolgo so se sicer železarji upirali orlom, a le ti so bili precej hitrejši in močnejši skozi vso tekmo tako, da niti za minuto ni bilo dvomov o končnem zmagovalcu. Že samo razmerje v strelih (50:18, zadnja tretjina celo 19:1) pove dovolj o dogajanju na ledu, zato o tekmi ni kaj posebnega za povedati. Razlika bi bila lahko pač še precej višja, a kot rečeno je za znosen poraz gostov poskrbel njihov vratar, morda pa tudi ne najboljši dan naših strelcev. Kakorkoli že, zmaga je bila popolnoma zaslužena in čista kot solza, ne glede na velikost igrišča, starost igralcev, sojenje...

Naslednja tekma čaka mladince že v nedeljo, ko v goste prihajajo vrstniki iz Bleda.